Pro milovníka tajemných pokladů

Prastará receptura a výjimečná chuť čekající na své znovuobjevení. Ingredience, postup výroby a oddaná trpělivost jenž byla předávaná mezi mnichy po staletí. Nalezněte i Vy kouzlo metheglinu s příběhem.

Skladem
Kód: 0023
999 Kč
Kategorie: Dárkové balíčky
Záruka: 2 roky

 

 

 

 

Objevte tajemnou chuť

 

Po generace si předávané tajemství výroby svérázné a dodnes oceňované medoviny, která zrála v hlubokých klašterních sklepích. Chuť tohoto urozeného moku vzniká právě několikalteým zráním, které umožní formování jemně pikantní chuti a sladce štiplavé vůně.

 

Základem této medoviny je světlý květový med, který včely sbírají na různorodých loukách. Náseldně se smíchá med s vodou v poměru 1:1, projde procesem vaření a následně se nechává zrát.

 

 

Medovina a metheglin

 

Přestože medovina se rozhodně neřadí mezi nejrozšířenější alkoholické nápoje, nejedná se o žádný moderní výmysl. První doložené zmíňky o výrobě medoviny sahají až do roku 4000 př. n. l. do starověkého Sumeru. Za království medoviny bychom bezpochyby mohli označit Polsko, kde se tradice výroby medoviny udržuje dodnes a odkud právě pochází i tato medovina, Dwójniak Klasztorny.

 

Speciálním typem medoviny je potom metheglin. Základ je zde stejný pouze med a voda, avšak specialitou metheglinů jsou byliny nebo koření, které se přidávají buď přímo během kvašení nebo po něm. Typicky se pro výrobu metheglinů používá vanilka, skořice, muškátový oříšek, nebo třeba zázvor.

 

 

Alkohol:

výrobce: Apis

obsah alkoholu: 16%

složení: med, voda, černorybízová šťáva, líh

 

obsah balení: archívní medovina, dva stylové kalíšky, prémiové dárkové balení

Zpět do obchodu